Documentaire

Vreemde visioenen in Silicon Valley (met link)

juli 19, 2022

AI, virtuele werelden, monitoringstechnologie en vruchtbaarheidsvisioenen: de nabije  toekomst van het Westen wordt op technologisch gebied voor het grootste gedeelte bepaald door Silicon Valley. Het Duitse ZDF zendt vanavond een reportage uit over tech en maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Het belooft heel wat. Oh, maar wat blijkt? Ook de Duitsers gaan met hun tijd mee en hebben het programma ‘Irre Visionen in Silicon Valley’, ofwel ‘vreemde visioenen in Silicon Valley’ voor vanavond 23:00 alvast online gezet. Hier is het programma van drie kwartier gewoon te bekijken.

Alert

Onder andere techfilosoof Jaron Lanier, oud-hoofdredacteur van Wired Chris Anderson, en andere ingewijden komen aan het woord. Er is ook aandacht voor Francis Haugen, de ‘Facebook-klokkenluider’ die in het najaar naar buiten kwam met info over de algoritmen van haar ex-werkgever. Blijf alert, want wat is haar agenda nu werkelijk?

Waarom Facebook-klokkenluider Francis Haugen geen held is

Risico’s

De Musks, Zukerbergs en andere techbazen waren niet beschikbaar voor de Duitse publieke omroep, maar ingenieur Han Zhang vertelt wel over Musks neuralinkproject: “We kunnen onze individualiteit kwijtraken.” Toch vindt hij het een prima project. Zegt het wat over de gemiddelde risico-analyse van een Brave New World rond San Francisco?

Gesprek

Reacties

0 reacties

Praat mee over deze bijdrage

Log in om mee te praten over deze bijdrage. Inloggen